Basında Yaşlılık

102 yaşında emeklilik kararı aldı

102 yaşında emeklilik kararı aldı

102 yaşında emeklilik kararı aldı

DUVAR – ABD’nin Indiana eyaletinde yaşayan 102 yaşındaki İkinci Dünya Savaşı gazisi Bob Vollmer emekli olma kararı aldı! 60 yıllık çalışma hayatının sonuna geldiğini açıklayan Vollmer, “Vücudunuz gitme zamanı geldiğini size söyler” dedi.

Doğal Kaynaklar departmanında 1962’de başladığı araştırmacılık işine hale devam eden ve 6 Şubat’ta emekliye ayrılmayı planlayan Bob Vollmer, ‘Indiana’nın en yaşlı çalışanı’ unvanını elinde bulunduruyordu. Vollmer, hâlâ eyalette seyahat ederek sahadan veri topluyor, departmanın yönettiği mülklerin sınır hattını kontrol ediyor. Yerel televizyon kanalı WXIN’e konuşan Vollmer emeklilik kararı almasını ise, “Sanırım vücudunuz ne zaman gitmek gerektiğini size söylüyor. Doktorlar bana hâlâ iyi durumda olmamın bir sebebi olduğunu anlattı: Ciğerlerim iyi” sözleriyle anlattı.

EMEKLİLİKTE SAVAŞTIĞI YERE GİDECEK

Vollmer, emekliliğini okuyarak, çiftçilik yaparak ve savaş zamanı görev yaptığı Güney Pasifik adalarını ziyaret ederek geçirmeyi planlıyor. Japonya’nın 1941 yılında Pearl Harbor’daki ABD üssüne düzenlediği saldırının ardından Amerikan donanmasına katılan Vollmer, savaşın ardından 1952’de Purdue Üniversitesi’nden biyoloji ve ziraat mühendisliği dereceleriyle mezun olmuş. Bir süre özel bir şirkette çalışan Vollmer, daha sonra devletin Doğal Kaynaklar departmanındaki bu görevine başlamış. Bob Vollmer’ın annesi de 108 yaşına kadar yaşamış.

Not: Bu Yazı gazeteduvar.com.tr Sitesinde Yayınlanmaktadır.

Listeye geri dön

Bir cevap yazın