Alzheimer Hastalığı, Basında Yaşlılık

12. Alzheimer Eğitim Kampı 15-18 Kasım tarihleri arasında

12. Alzheimer Eğitim Kampı 15-18 Kasım tarihleri arasında

Alzheimer hastalığı hakkında toplumun ve hekimlerin farkındalığını artırmak, dayanışma ruhunu pekiştirmek ve hasta yakınlarına destek olmak amacıyla düzenlenen Alzheimer Eğitim Kamplarından 12.’si 15-18 Kasım tarihleri arasında düzenleniyor.

Mersin Alzheimer Derneği’nin düzenlediği ve dört gün sürecek, hem yüz yüze hem de dijital platformda yapılacak etkinlik programı şöyle:

15-16 Kasım Pazartesi ve Salı günleri arasındaki ilk iki gün; 13.00-16.30 saatleri arasında Hastalar, hasta yakınları ve bakım verenler ile Mezitli Gülbahar Özmen Aktif Yaş Alma Evinde buluşulacak. Ücretsiz katılımla gerçekleşecek olan bu etkinliklerde hastalar, gençlerin rehberliğinde çeşitli etkinliklerle zaman geçirirken, hasta yakınları ve bakım verenleri de alanındaki lider isimlerden kapsamlı bir programla eğitim alacaklar.

17-18 Kasım Çarşamba ve Perşembe günleri 13.00-16.30 saatleri arasında ise, pandemi döneminde yalnızlaşan, destek mekanizmaları azalan ve dolayısıyla bakım yükü altında yaşam mücadelesi veren hasta yakınları kadar, demans endişesi taşıyan sağlıklı bireyleri de hedefleyen hasta yakını eğitimleri, isteyen herkese açık olarak dijital ortamda yapılacak.

Mersin Alzheimer Derneği Yönetim Kurulu Adına Başkanı Prof. Dr. Aynur Özge kampla ilgili olarak, “Her yıl; hepimizi bir araya getirip kaynaşma fırsatı veren kampımız, bu yıl hem yüz yüze ve hem de dijital platformda yapılması, çok geniş coğrafyalara ulaşabilir olmamız, bizleri son derece mutlu etti. Dilerim yüz yüze olarak yaptığımız canlı ve sanal ortamlarda gerçekleştirdiğimiz, hepimizi buluşturan bu eğitim şöleni, sizleri de mutlu eder2 dedi.

NOT: Kapsamlı program ve bilgi için dernek sekreteryası ile 05385166999 no’lu telefondan iletişim kurulabilir.

Listeye geri dön

Bir cevap yazın