Basında Yaşlılık

65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı olan iller hangileri? Hangi illere 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı getirildi?

65 YAŞ ÜSTÜ SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI AÇIKLAMASI! O İLDE DE KISITLAMA GETİRİLDİ

65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı olan iller hangileri? Hangi illere 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı getirildi?

Ülkemizde artan vaka sayısı ile beraber yeni tedbir karaları ile ilgili son dakika haberleri de peş peşe geliyor. Bu kapsamda bazı illerin valiliklerinden gelen açıklamaya göre; 65 yaş üstü vatandaşlara belirli saatler aralığında sokağa çıkma yasağı getirildiği bildirildi. Açıklamaların ardından vatandaşlar kısıtlama kapsamındaki illeri merak ediyor. Peki, 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı olan iller hangileri? Hangi illere 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı getirildi? İşte konuya ilişkin tüm detaylar ve son dakika kısıtlama açıklaması…

Ülkemizde koronavirüs salgınına tedbiren alınan bir karar da 65 yaş üstü vatandaşlara uygulanmakta olan kısıtlamalar olmuştu. Bu yaş grubundaki vatandaşlara belirli saat aralıklarında sokağa çıkma yasağı kısıtlaması getirilirken son günlerde artan vakalarla beraber yeni tedbir kararları da peş peşe il bazlı olarak gerçekleştiriliyor. Peki, 65 Yaş üstü sokağa çıkma yasağı olan iller hangileri, hangi saatlerde kısıtlama var? 65 yaş üstü kısıtlama olan iller listesi ve tüm detaylar…

65 YAŞ ÜSTÜ SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI AÇIKLAMASI! O İLDE DE KISITLAMA GETİRİLDİ

Koronavirüs salgınında en yüksek risk grubunda olan 65 yaş üstü vatandaşlara bazı illerde belirli saat aralıklarında sokağa çıkma yasağı gibi birçok kısıtlama kararı getirilirken bugün Kütahya’dan gelen konuya ilişkin yeni tedbir kararı açıklamasının ardından vatandaşlar detayları araştırmaya başladı.

65 YAŞ ÜSTÜ SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI AÇIKLAMASI! O İLDE DE KISITLAMA GETİRİLDİ

HANGİ İLLERDE KISITLAMA VAR?

Korona virüs salgınına karşı Bartın İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisince yeni tedbirler uygulamaya alındı. Yeni tedbirler kapsamında 18 yaş altı ve 65 yaş üstü vatandaşlar umumi pazar yerlerine giremeyecek, 18 yaş altı gençler ebeveynleri olmadan kafelere alınmayacak.

Bartın’da korana virüs (Covid¬19) salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, fiziki mesafeyi koruma ve hastalığın yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisince alınan yeni tedbir kararları duyuruldu.

HANGİ İLLERDE KISITLAMA VAR?

Kütahya’da son dakika koronavirüs kararı! İl genelinde 65 yaş ve üzeri vatandaşlara sokağa çıkma kısıtlaması getirildi. Valilikten yapılan açıklamada, Devletimiz tüm kurumlarıyla bu salgının yayılması ve vatandaşların hayatlarını tehdit etmesini engellemek için birçok tedbir aldığı dile getirilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Bu kapsamda 6 Kasım 2020 itibarıyla ilimizde 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımızın her gün 11.00-16.00 saatleri arasında sosyal mesafe kuralına riayet etmek ve maske takmak kaydıyla dışarı çıkabilmelerine, bu saatler dışında 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımızın sokağa çıkmasının yasaklanmasına, kısıtlama saatlerinde 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımızca vefa sosyal destek ekiplerine bildirilen ihtiyaçlarının ilgili kurumlarca karşılanmasına karar verilmiştir.”

Kütahya'da son dakika koronavirüs kararı! İl genelinde 65 yaş ve üzeri vatandaşlara sokağa çıkma kısıtlaması getirildi. Valilikten yapılan açıklamada, Devletimiz tüm kurumlarıyla bu salgının yayılması ve vatandaşların hayatlarını tehdit etmesini engellemek için birçok tedbir aldığı dile getirilen açıklamada, şunlar kaydedildi: "Bu kapsamda 6 Kasım 2020 itibarıyla ilimizde 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımızın her gün 11.00-16.00 saatleri arasında sosyal mesafe kuralına riayet etmek ve maske takmak kaydıyla dışarı çıkabilmelerine, bu saatler dışında 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımızın sokağa çıkmasının yasaklanmasına, kısıtlama saatlerinde 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımızca vefa sosyal destek ekiplerine bildirilen ihtiyaçlarının ilgili kurumlarca karşılanmasına karar verilmiştir."

BURSA Valiliği tarafından kentte 65 yaş üstüne 10.00-16.00 saatleri dışında sokağa çıkma yasağı getirilmesinin ardından polis ekipleri, bu yaş grubuna yönelik denetim yaptı. Denetimde, polisi görünce uzaklaşmaya çalışan yaşlılar, durdurularak, evde kalmaları için uyarıldı. Uygulama sırasında ekmek alacak kimseleri olmadığı için sokağa çıktığını söyleyen yaşlı bir adama ise polis memuru, “Sen bizi ara, ekmeğini ben alıp, geleceğim, sen sağlığını tehlikeye atma” dedi.

Bursa Valiliği tarafından dün alınan İl Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla birlikte 65 yaş üstü vatandaşlara 10.00 ile 16.00 saatleri dışında sokağa çıkma kısıtlaması getirildi. Kısıtlamanın ilk günü, Bursa Emniyet Müdürlüğü ekipleri yaşlıların yoğun olduğu kıraathane, cami avlusu ve meydanlarda uygulama yaptı.

Not: Bu Yazı sabah.com.tr Sitesinde Yayınlanmaktadır.

Listeye geri dön

Bir cevap yazın