Basında Yaşlılık

İkamet izinleri sona eren yaşlılara sorun çıkarılmayacak

İkamet izinleri sona eren yaşlılara sorun çıkarılmayacak

İkamet izinleri sona eren yaşlılara sorun çıkarılmayacak

Korona önlemleri nedeniyle zamanında Hollanda’ya dönemedikleri için ikamet izinleri sona eren yaşlılara sorun çıkarılmayacak.

Hollanda Adalet ve Güvelik Bakanlığı, korona önlemleri nedeniyle ikamet süresi sone eren yaşlıların mağdur edilmeyeceğini bildirdi.

Hollanda’da Türkler İçin Danışma Kurulu (IOT) Başkanı Zeki Baran tarafından geçen Nisan ayında Adalet ve Güvenlik Bakanlığı Devlet Sekreteri Broekers-Knol’a gönderilen mektupta, aralıksız 6 ay yurt dışında kalan ve korona önlemleri nedeniyle zamanında Hollanda’ya dönemeyen yaşlıların sorunlarına dikkat çekerek bu konuda bir karar alınmasını istemişti.

Adalet ve Güvenlik Bakanlığı,  IOT’ye  gönderdiği mektupta, yurtdışında 6 aylık süreyi tamamlamalarına karşın, korona önlemleri nedeniyle zamanında Hollanda’ya dönemeyenlerin anlayışla karşılanacağı belirtti. Zamanında Hollanda’ya gelmemenin normal koşullarda ikamet iznini iptal etme nedeni olduğu belirtilen mektupta, kişisel nedenler dışında, korona önlemleri nedeniyle gelemeyenlere anlayış gösterileceği ve ikamet izinlerinin iptal edilmeyeceği bildirildi.

Not: Bu Yazı dogus.nl Sitesinde Yayınlanmaktadır.

Listeye geri dön

Bir cevap yazın