Basında Yaşlılık

Mahfi Eğilmez’den anket: 65 yaş ve üstüne zorunluluğun nedeni nedir?

Mahfi Eğilmez'den anket: 65 yaş ve üstüne zorunluluğun nedeni nedir?

İktisatçı Mahfi Eğilmez, 65 yaş ve üstü yurttaşlara 10.00 ile 20.00 saatleri arasında dışarı çıkma izni verilmesine tepkisini bir anketle gösterdi. Ankette “Trafik rahatlasın”, “Unutulmuş bir kural”, “Yukarıya söyleyemiyorlar” ve “65 yaşı sevmiyorlar” şeklinde seçenekler yer aldı. 

DUVAR – Korona virüsü salgınından dolayı 65 yaş ve üstü yurttaşlara getirilen sokağa çıkma yasağı daha sonra gevşetilmiş ve haftanın her günü 10.00 ile 20.00 saatleri arasında dışarı çıkma izni verilmişti. Ancak bu durum yurttaşların tepkisini çekmeye devam ediyor.

Eski Hazine Müsteşarı ve iktisatçı Mahfi Eğilmez’de bu rahatsızlığa dikkat çekmek amacıyla için Twitter adresinden bir anket düzenledi.

Eğilmez  “Sizce 65 yaş ve üstünün akşam saat 8’de eve girmesi zorunluluğunun devam etmesinin nedeni nedir?” sorulu anketine  “Trafik rahatlasın”, “Unutulmuş bir kural”, “Yukarıya söyleyemiyorlar” ve “65 yaşı sevmiyorlar” şeklinde seçenekler ekledi.

Eğilmez daha sonra “Evet bu kadar yeter çünkü eğilim belli oldu. Durum budur. Katılan, oy kullanan, rt eden, beğenen herkese teşekkür ederim” diyerek anketinin sonuçlarını yayınladı:

Listeye geri dön

Bir cevap yazın