Basında Yaşlılık, Yaşlılık

Sadece Betül’den evvel ölmek isterim!

Sadece Betül'den evvel ölmek isterim!

“Kocaman gözlerindeki ılık, hüzünlü mavilik içime aktı.” Cüneyt Arkın, , Yeşilçam kariyerinin en parlak döneminde başlayan ve bugüne kadar kesintisiz olarak 51 yıldır süren aşk öyküsünün nasıl başladığını işte bu cümleyle anlatıyor. Arkın eşi Betül Hanım’ı ilk gördüğü anda tam da böyle düşünmüş. Sonra başlayan aşkları ise evlilikle taçlanıp bugünlere kadar geldi.

Yine Arkın’ın o röportajda anlattıklarına kulak verelim: ” Benim bir sarhoşluk dönemim oldu. Melek gelse çekmezdi, sabır taşı olsa çatlardı ama o ses çıkarmadı. Betül sayesinde vazgeçtim içkiden. Çok abartırdım. O olmasa sarhoş, alkolik bir adam olarak çürür giderdim.” Eşi ise o sabırlı olduğunu, o dönemin biteceğine inandığını ve o yüzden dayandığını anlatıyor.

Betül Hanım, eşini kıskandığını ama bunu ona hiç belli etmediğini de belirtiyor ve şöyle tanımlıyor: “Dünya yakışıklısı adam. İnsan bakmaya kıyamıyordu.” Cüneyt Arkın kimi zaman “bebek” dediği eşini kimi zaman da “papatya” diye çağırıyor. İlişkilerinde romantizme önem verdiğini hatta sık sık eşi için şiirler yazdığını da anlatıyor.

Cüneyt Arkın’ın yine aynı röportajda söylediğine göre eşini aldatmayı aklından bile geçirmediğini şu cümlelerle anlatıyor: ” Senin için ömrünü vermeye hazır bir kadın varken, ne olduğunu bilmediğin bir başka kadına nasıl yamulursun? Böyle kadını insan aldatmaya utanır.” Cüneyt Arkın ve eşi Betül Hanım’ın Murat ve Kaan adında iki oğlu bulunuyor. Her iki oğlu da evli olan çift, iki de torun sahibi.

Not: Bu Yazı hurriyet.com.tr Sitesinde Yayınlanmaktadır.

Listeye geri dön

Bir cevap yazın