Basında Yaşlılık

Virüs değil yalan öldürecek!

Virüs değil yalan öldürecek!

Virüs değil yalan öldürecek!

Dünyanın başına musallat olan Koronavirüs belası nedense Çin’den çıkmış olsa da uzak doğu değil batılı ülkelerin insanları için ölümcül oldu. Son zamanlarda virüs belasının bir politik yalan olduğu konusunda pek çok şey yazılıp çiziliyor. Doktorlar rakamların abartıldığını söyleyip istifa ediyor. Bir kısmı bizi koruyamıyorlar diyerek tepki gösteriyor. Peki işin aslı ne? Korona konusunda İngiliz hükümeti ne kadar şeffaf? Aşağıda bugüne kadar Korona konusunda yazılıp çizilen  yalanı sizin için kaleme aldım. Yazının sonunda da bu iddialarla ilgili linkler var.  Buyurun Korona yalanlarına…

 

1. YALAN
Korona virüsü ne kadar tehlikeli olduğunu anlamamız için ilk başlarda sokakta yürürken düşüp ölen insanların videoları gösterildi. Sonradan dünyanda başka bir yerde aniden düşüp ölen insan gören oldu mu?

2. YALAN
200 milyon insan ölecek dediler. Dünyada daha rakam yeni 1 milyona ulaştı. Doğruysa tabii… İngiltere de hükümet danışmaları karantina olmazsa 500 bin kişi ölür dediler. İsveç’te karantina yok. 80 ile 100 yaş arası 6 binden az insan öldü. İsveç’te eylül ayında ölenler günde bir yada 2 kişi.

3. YALAN
Karantina 3 hafta sürecek dediler. 6 ay geçti birçok şehir hala karantinada. Şimdi yaza doğu biter diyorlar. Boris Johnson aşı bulunsa da eskiye dönülmeyeceğini açıkladı. 2 Aralık’ta karantina bitecek mi?

4. YALAN 
Aşı 6 ayda çıkar dediler. Dünya tarihinde en hızlı bulunan aşı 1963’te başlayan virüs için 1967’de çıkarıldı. Yani rekor en hızlı aşı 4 senede bulunmuş. Aşının 1 saat içinde bulunduğunu varsayalım. Aşı önce hayvanlarda denenir. 6 ay yada daha uzun süre hayvanlardaki yan etkileri izlenir. Sonra ekonomik olarak zor durumda olanlar para karşılığında gönüllü olur. 1 sene insanlardaki yan etkileri izlenir. Sonra birkaç yüz kişi derken birkaç bin kişide denenip yan etkileri yoksa aşı piyasaya sürülür. 6 ayda piyasaya sunulacak aşılar faydasından çok zararı olabilir. Bakınız normal grip aşısından bu ay Güney Kore de 36 kişi öldü. Link altta. Hatırlayın Domuz gribinde kullanılan aşı 20 yaş altındaki gençlerin beyinlerini zedelediği için İngiltere’de yapılması durdurulmuştu.

5. YALAN
Aşı mecburi değil. Aşı pasaportu neden çıkarıldı o zaman? Aşı yapanlar rahat dolaşabilecek, işe gidebilecek ama olmayanlar zorluklarla karşılaşacağını hükümet şimdiden belirtiyor. Yurt dışına çıkamaz, giden gelemez diye kanunlar çıkarıp insanları aşı olmaya mecbur bırakacaklar.

6. YALAN
Ölen çok! Hastanelerde yer kalmadı dediler. ExCell binasına 4000 yataklı hastane yapıldı. İlk hafta 19 kişi gitti. Sonra boş kalınca kapandı. Hani yatak yoktu? Hemşireler çalıştıkları hastanelerin ismini verip bizde yatak çok pankartlarıyla poz verdi. Video çekimleri boş hastaneleri gösterdi.

7. YALAN MI?

Bilmiyoruz ama Birmingham havaalanı Morg olarak kullanılacaktı. Ne zaman durdu kapatıldı hiç bir yerde haber yok. Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarında ölümler çok az olduğu için belki  gerek kalmadı ve kapatıldı. Bir bilgisi olan varsa paylaşsın lütfen.

8. YALAN
Testlere göre korona hızlı yayılıyor. Ama hükümet de artık kabul ediyor testler doğru sonuç vermiyor. %90 yanlış sonuç veriyor olabilir. Normalde Mart ve Nisan ayında yapılan testlerde yüksek oranda pozitif çıkıyor ve yüksek oranda insan ölüyordu. Eylül ve Ekim ayında pozitif testlerin sayısı yüksek çıkmasına rağmen ölenlerin sayısı artmadı. Burundan yapılan testlerin zaten tek başına Korona virüsünü ayırması imkansız. Son 10 sene içinde grip aşısı olduysanız yada farklı moleküller çıkarsa hepsi Korona sayılıyor.

9. YALAN
Ölenlerin sayısı.
66 milyon nüfusu olan İngiltere de şimdiye kadar (3 Ekim 2020) 47 bin 250 kişi öldü.

Taiwan nüfus 24 milyon corona dan ölen 7 kişi
Vietnam 95 milyon ölen 35
Yeni Zelanda 5 milyon ölen 25
Singapur 5 milyon 28
Kıbrıs 1 milyon 25
Hong Kong 7 milyon 105
Izlanda 400 bin 13
Uruguay 3 milyon 58
Japonya 126 milyon ölen 1744
(Rakamlar 31 Ekim 2020 tarihinden alındı, nüfus sayıları en yakın rakama göre yazıldı)

9 ayrı ülkede toplam nüfus 266 milyon, ölen sayısı sadece 2040 ama İngiltere de 25 misli fazla ölüm var…

10. YALAN
Günde 25 bin test yapacağız dediler sonra rakam 50 bine çıktı. Sonra 100 bin teste ulaştık dediler ama Mayıs ayında yapılan testlerin fazladan 200 bin abartıldığı kabul edildi.

11. YALAN
CARE HOMES Yaşlılar evinde kalan yaşlılardan 20 bin tanesi korona yüzünden öldü. Hükümet yaşlılar evlerini yönetenleri sorumlu tuttu. Sonra ortaya çıkan e-postalar ve yazışmalarda ilk başta korona hastalarının alınmaması konusunda ısrar gelince belediyelerin yaşlılar evine hasta başına bin sterlin ödediği ortaya çıktı.

12. YALAN
Ölümlerin günlük bin kişi olduğu dönemde hükümet maske takmak gerekli değil dedi. Ölümler yarıya inince takılsa iyi olur dedi. Yaz geldi ölümler sıfıra yaklaşınca hükümet maske takma mecburiyeti getirdi.

13. YALAN
Hydroxychloroquine İlacı… Dünyaca ünlü tıp dergileri (The Lancet and The New England Journal of Medicine) Türkiye dahil 90 ülkede yaptıkları araştırmanın bu ilacın bir etkisi olmadığını duyurdu. Dünya Sağlık Örgütü ilaç kullanılmasın diye bildiri yayınlandı. Türkiye Sağlık Bakanlığı ve diğer ülkeler böyle bir araştırmanın olmadığını bildirdi ve haberin yalan olduğu ortaya çıktı. Dünya Sağlık Örgütü ilacın kullanılmasına tekrar izin verdi.

14. YALAN

Boris Johnson virüs çıktığında her koşulda hazırız dedi ama yaza kadar doğru düzgün maske ve koruyucu malzemeler bulunamadı. Türkiye’den gelen malzemeler de hatalı denilip geri yollandı. 2016’da yapılan virüs tatbikatı sonucunda İngiltere sağlık sisteminin herhangi ciddi bir virüs karşısında hazır olmadığı sonucu çıktı. Bu raporun detayları hala gizli tutuluyor. Normal koşullarda kesintiler yüzünden hastaneler 50 bin eksik hemşire ile çalırşırken HAZIRIZ yorumu büyük bir yalandı.

15. YALAN
Karantina hayat kurtarır! Tam tersi ev içi şiddet 10 misli arttı, intiharlar arttı, 200 bin şirket kapandı, 2 milyon işsiz kadı, kira ödeyemeyenler evsiz kaldı, evsiz kalıp soğuktan ölenlerin sayısı arttı. Tedaviler durduğu için 8 bin kişi öldü. Geçen hafta İngiliz Hükümeti bilim danışmanı Patrick Vallance, karantina ve durgunluk yüzünden 200 bin kişi ölebilir dedi. İsveç de karantina olamadı ve korona sorunu bitmek üzere.

Benden bu kadar. 16. Yalanı biliyorsanız kaynağını göstererek yorum yapın lütfen. Bu anlattıklarım daha önce facebook’da ve Londra Gündem gazetesinde yazılarımda kaynakları ile mevcut. Siz Google’dan araştırdığınızda Birmingham Morgu son durumu hariç diğer bilgilere ulaşabilirsiniz.

Not: Bu Yazı londragundem.com Sitesinde Yayınlanmaktadır.

Listeye geri dön

Bir cevap yazın