Basında Yaşlılık

Yaşlılara İhtiyaç Kredisi

Yaşlılara İhtiyaç Kredisi

Yaşlılara İhtiyaç Kredisi

Yaşınız büyük de olsa bir ihtiyaç durumunda sizin elde ettiğiniz gelir gerçekleştirmek istediğiniz şeylerin maliyetine yetmeyebilir. Böyle durumlarda ilk akla gelen birilerinden borç almak olur. Ama borç almak istesek de diğer insanların bize yüksek miktarda borç vermesi çok olası değildir. Bu nedenle de kredilere ister istemez başvururuz, yaşlılara ihtiyaç kredisi de onlara gerektiğinde bir nefes aldırmayı amaçlar. Genelde emekli olan yaşlılar direkt olarak maaşlarını aldıkları bankalara yönelirler kredi için, bunun nedeni ham bu bankada kredi başvurusunun daha kolay kabul edilmesi hem de bankanın müşterilerine sağlayacağı avantajlı durumlardır. Bankalar emeklilere özel ihtiyaç kredisi paketleri hazırlayarak vatandaşları kredi almaya ikna etmek isterler.

Yaşlılara İhtiyaç Kredisi, Düşük Faizli Kredi

Yaşlılara ihtiyaç kredisi vermek için cazip teklifler sunmak ister bankalar, teklif ne kadar iyi olursa geri dönüşler de o kadar kuvvetli olma potansiyeli taşır. Bankalar emekli maaşı müşterilerine ek fırsatlar sunarlar ve düşük faizden kredi vermek gibi. Bunun temel nedeni Türkiye’de emekli nüfusun geniş bir kesim olması ve bu kesimin bankalar aracılığıyla maaşlarını alıyor olmasıdır. Bu durum banka için önemli bir kar demektir. Bankalar emekli vatandaşlara geri ödemesinden emin oldukları için genelde kısa vadeli ve çok yüksek miktarlarda olmayan ihtiyaç kredileri teklif ederler. Böylece emekliler hem ihtiyaçlarını hallederler hem de büyük bir maliyetten kurtulurlar. Banka cephesinden bakarsak hem yeni müşteriler kazanılır hem de mevcut müşterilere ürün satışı yapmış olursunuz.

Yaşlılara Kredi Veren Bankalar

Kredi alırken başvurularda istediğiniz sonuçları almak için birkaç temel etken bulunmaktadır. Eğer bu etkenleri ele alacak olursak en başta gelir düzeyi gelecektir. Bununla birlikte kredi notu ve yaş hususları önemlidir. Bu maddeler geri ödeme durumunu etkiler ve bankalar da her satıcı gibi bu duruma büyük önem verecektir. Geli ve kredi notu konusunda ne kadar iyi de olsa yaş konusunda pek çok kişi sorun yaşayabilir. Bu nedenle yaşlılara kredi veren bankalar size avantaj sağlar. Buradaki yaş bahsi 60-65 değil daha fazlasıdır. 75-80 yaşındaki bir kişi kredi alırken zorluk yaşayabilir. Böyle durumlarda hangi bankalara yöneleceğiniz önemlidir. Alternatif Bank, PTT, TEB, Ziraat Bankası, İngbank, Vakıfbank, Halkbank 80 yaşına kadar kredi sağlayan bankalardır. 80 yaş üstüne ise istisnai durumlar olmadan bankalar kredi vermezler.

Yaşlılar hangi bankalardan kredi çekebilir?

Yaşlılar aslında her bankadan kredi çekebilir ama burada asıl konu ne kadar yüksek bir yaştan bahsettiğiniz olur. Çünkü bazı bankalar üst yaş limitini 70 olarak belirlerken bazıları 80 olarak belirleyebilir. Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası gibi kamu bankaları 80 yaşına kadar kredi veriyor.

Yaşlılar kredi çekerken nasıl şartlar istenir?

Yaşlılar kredi çekmek için başvuru yaptığında temel şartlar değişmez, yani yine kişinin gelirine ve kredi notuna bakılır. Ancak bununla beraber bankalara göre değişiklik gösteren yaş sınırına dikkat edilmelidir. Bu yaş sınırı en fazla 80 olarak belirlenmiştir.

Not: Bu Yazı bekcialimi.com Sitesinde Yayınlanmaktadır.

Listeye geri dön

Bir cevap yazın