Basında Yaşlılık

Aydemir: “Engellilerde, gelir desteği aranmadan bayram ikramiyesi verilmeli”

Aydemir: “Engellilerde, gelir desteği aranmadan bayram ikramiyesi verilmeli”

Keşan Engellileri Koruma Derneği Genel Sekreteri Sedat Aydemir yaptığı açıklamada; engelli bireylerden gelir desteği aranmadan bayram ikramiyesi verilmesi gerektiğini belirterek, “Devletimiz, bu bayramda en azından engelli bireylerin yüzünü güldürsün.” dedi.

“Geçen bayram, engelli bireylere ikramiye ödenmedi”

Devlet tarafından her bayramda ikramiye verildiğinin altının çizerek, sözlerine başlayan Aydemir, şunları söyledi: “Yaklaşan bir Kurban Bayramı var ve engelli bireyler bizleri arayarak, ikramiye alıp-almayacaklarını soruyorlar. Emeklilere, yaşlılık aylığı alanlara, gazilere ve dul-yetimlere bu ikramiyeler ödeniyordu. Fakat, engellilere bugüne kadar ikramiyeler ödenmedi. 2018 yılında ödendikten sonra engellilerde bir sorun yaşandı. Gelir anlamında artış olduğu dile getirilerek, engelli maaşları ve bakım paraları kesildi. Artışın ikramiyeden olduğu düşünülerek, bu ödenmemekteydi. 22 Temmuz 2019 tarihinde çıkan bir torba yasayla, engellilerin mağduriyetinin giderildiği ifade edildi ve resmi gazetede yayımlandı. Evde bakım desteği için aranan gelir şartı dikkate alınmayacağı ve bayram ikramiyelerinin ödeneceği ifade edildi. Fakat, geçen bayramda engelli bireylere ikramiye ödenmedi.”

“Devletimiz bu bayramda biz engelli bireylerin yüzünü güldürsün”

Devletin Kurban Bayramı’nda engelli bireylere ikramiye vermesini beklediklerini belirten Sedat Aydemir sözlerini şöyle tamamladı: “Resmi Gazetede; engellilere, bayram ikramiyesi verilmesi yönünde bir yazı yayımlandı. Biz, verilen sözün tutulmasını istiyoruz. En azından Kurban Bayramı’nda engelli bireyleri sevindirme adına, ikramiyelerin ödenmesini istiyoruz. Gelir desteği aranmadan bayram ikramiyesinin verilmesini istiyoruz. Devletimiz en azından bu bayramda biz engelli bireylerin yüzünü güldürsün.”

Not: Bu Yazı gundemsaros.com.tr Sitesinde Yayınlanmaktadır.

Listeye geri dön

İlgili Mesajlar

Bir cevap yazın