Basında Yaşlılık, Aktif Yaşlanma, Fiziki Çevre, Yaş Yaşam Yaşlılık

Koronavirüsün 3 yeni belirtisi daha ortaya çıktı! Özellikle yaşlılarda görülüyor

Koronavirüsün 3 yeni belirtisi daha ortaya çıktı! Özellikle yaşlılarda görülüyor

Koronavirüsün özellikle yaşlılarda görülen 3 yeni belirtisi daha ortaya çıktı. ABD Emory Üniversitesi’nde Geriatri ve Gerontoloji Bölüm Başkanı Dr. Camille Vaughan bu belirtileri normalden fazla uyumak, yemek yemeyi bırakmak ve kafa karışıklığı olarak sıraladı.

ABD’nin Emory Üniversitesi’nde Geriatri ve Gerontoloji Bölüm Başkanı Dr. Camille Vaughan, dünya çapında 2 milyon 720 binden fazla insanla enfekte olan koronavirüsün yaşlılarda farklı semptomlarının tespit edildiğini duyurdu.

NORMALDE 3 ANA BELİRTİSİ VAR

Belirti göstermeyen birçok hastada benzer özellikler ve “semptomlar” olduğunu dile getiren Dr. Vaughan, “Genelde Kovid-19’un 3 semptomu var, yüksek ateş, sürekli öksürmek ve nefes darlığı. Fakat yaşlı grupta ölüm riski daha fazla olanlarda bu semptomlar yok” dedi.

YAŞLILARDA 3 YENİ BELİRTİ

Dr. Vaughan, “Bu semptomlar yerine yaşlılar daha farklı davranıyorlar. Kovid-19 tespit edilenler kendilerinde değilmiş gibi davranıyorlar. Normalden daha fazla uyuyor olabilirler ya da yemek yemeyi bırakıyor olabilirler. Kafaları karışmış ve etrafta olup bitenlerle ilgilerini yitiriyorlar” ifadesini kullandı.

Not: Bu Yazı gazetedemokrat.com Sitesinde Yayınlanmaktadır.

Listeye geri dön

İlgili Mesajlar

Bir cevap yazın