Basında Yaşlılık

Sivas ve Gaziantep’te 65 yaş üzeri yurttaşlara ‘sokağa çıkma kısıtlaması’

Sivas ve Gaziantep'te 65 yaş üzeri yurttaşlara 'sokağa çıkma kısıtlaması'

Sivas ve Gaziantep’te 65 yaş ve üzeri yurttaşlara sokağa çıkma yasağı getirildi.

Sivas ve Gaziantep Valiliği’nden yapılan açıklamalara göre, yeni tip koronavirüs (Covid-19) tedbirleri gereğince 65 yaş ve üzeri yurttaşlara sokağa çıkma kısıtlaması getirildi.

SİVAS’TA 65 YAŞ ÜZERİNE ‘SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI’

Sivas’ta Covid-19 vakalarının artmasının ardından, ek tedbirler alınmaya başlandı. Sivas Valiliği 65 yaş üstü vatandaşlara sokağa çıkma kısıtlaması getirildiğini duyurdu. Valilikten yapılan açıklamada “İl Hıfzıssıhha kurulu kararınca; 65 yaş üzeri vatandaşlarımıza, risk grubunda olmaları sebebiyle salgının etkilerinden korumak amacıyla sokağa çıkma kısıtlaması getirilmiştir” denildi. Kısıtlama kapsamı 17:00 ile 10:00 saatleri arası olarak duyuruldu. 65 yaş üstü vatandaşların 10:00 ile 17:00 saatleri arasında ise sokağa çıkabilecekleri bildirildi.

GAZİANTEP VALİSİ SOSYAL MEDYADAN DUYURDU

Gaziantep Valisi Davut Gül, sosyal medya hesabından 65 yaş ve üzeri yurttaşlarla ilgili alınan yeni kararı duyurdu. Vali Gül, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Covid-19 hastalığı maalesef en fazla büyüklerimizi etkiliyor.”

“65 yaş üstü ulu Çınar’larımızı hep birlikte koruyup dualarını almaya ihtiyacımız var. Gaziantep’te gelin ve damadın anne, baba, dede, anneanne ve babaannesi hariç 65 yaş üzeri kişilerin düğüne gitmesi yasaklanmıştır. Toplu taşıma bulaş riskini arttırdığından; sabah 07.00-10.00 akşam 17.00-20.00 saatleri arasında toplu taşıma araçlarını kullanmaları, akşam 18.00’dan sonra sebze/meyve pazarına gitmeleri yasaklanmıştır.”

Not: Bu Yazı ilerihaber.org Sitesinde Yayınlanmaktadır.

Listeye geri dön

İlgili Mesajlar

Bir cevap yazın